loader image

ULTRA

Krzysia Górniak, 2004

Informacje

Krzysia Górniak – gitara elektryczna, akustyczna, wokal (4, 6)
Tomek Wierzbowski – pianino, rhodes
Wojtek Pilichowski – gitara basowa, wokal (6)
Piotr Remiszewski – bębny, sampler
Kuba Badach – wokal (1)
Marek Błaszczyk – analogi

Kompozycja i aranżacja: Krzysia Górniak, Piotr Remiszewski
Nagranie: Studio Chróst w Sulejówku i Studio Track w Łodzi
Mix: Wincjusz Chróst, Master: Jacek Gawłowski
Produkcja: Krzysia Górniak i Piotr Remiszewski

International Songwriting Competition

Kompozycja Blue z płyty Ultra znalazła się w 2005 roku w finale konkursu kompozytorskiego International Songwriting Competition, gdzie jurorami są m.in. Tom Waits, Joss Stone, Sonny Rollins, Macy Gray, John Scofield czy Steve Vai , a na 15 tys. zgłoszeń do finału przeszło tylko 12 piosenek.

Posłuchaj

Utwory z płyty Ultra Krzysi Górniak są dostępne na portalach muzycznych, takich jak Spotify. Zapraszamy do słuchania.

Recenzje

Druga płyta w karierze Krzysi Górniak – wydana w 2004 roku Ultra -obfituje w harmoniczny, przyjemny i bardzo przystępny jazz. Głównym natchnieniem do powstania zawartych na albumie utworów były dla artystki kolory – oraz emocje, jakie barwy wywołują lub z jakimi są kojarzone. Ultra po utworach jest prawdziwą muzyczną tęczą.  Fragment artykułu z portalu Gitarzystki.pl

Ultra | Gaz-Eta

Ultra | Gaz-Eta

Generalnie instrumentalne kawałki stanowią podstawę tej płyty a instrumenty gadają ze sobą jak trza. Z czasem klimacik odpływa w relaks by od 7-ki znów przyspieszyć i ponownie popłynąć nastrojowo ale nieusypiająco. Ultry słucha się świetnie i w klubie, i w samochodzie…

czytaj dalej
Ultra | Magazyn Hi-Fi

Ultra | Magazyn Hi-Fi

„Ultra” to album instrumentalny z domieszkami wokalnymi nawiązujący do dobrych tradycji lat 80. takich wykonawców jak choćby Toto, Level 42 czy Spyro Gyra. Lżejszy, bardzo rytmiczny jazz utrzymany w soulowej poetyce, z ledwo zarysowanymi improwizacjami.

czytaj dalej
Wywiad w Gitara i Bas

Wywiad w Gitara i Bas

Tak można to tak ująć. Dla mnie muzyka jest kolorowa. Różnego typu utworu mają różne odcienie. Płyta „Tales” wiązała się z konkretnymi przeżyciami i uczuciami i dlatego nazywa się „Tales”, bo są to opowieści z życia, jakieś historie, takie też są tytuły i opisy na płycie.

czytaj dalej