loader image

Emotions

Emotions ℗ & © 2009 Diuna Club

Informacje

Krzysia Górniak – gitara elektryczna, gitara akustyczna
Zdzisław Kalinowski – fortepian, syntezator
Michał Grott – gitara basowa
Przemek Knopik – perkusja

Aranżacja: K. Górniak, Z. Kalinowski, M. Grott, P. Knopik
Nagrania: Studio Chróst w Sulejówku
Mix i master: Winicjusz Chróst – Studio Chrost
Produkcja: Krzysia Górniak
Dystrybucja: Fonografika

O płycie Emotions

Krzysia Górniak to najbardziej rozpoznawalna gitarzystka w Polsce. Jej pasją od wielu lat jest muzyka jazzowa. Ta utalentowana artystka nagrała niedawno swoją nową studyjną płytę „Emotions”. Jest to pełen jasnych barw obraz muzyczny w niezwykle subtelnej formie. Oczywiście nowy krążek nie jest pozbawiony energii, zawiera ponadto wiele pozytywnych wibracji oraz miłych dla ucha harmonii. Krzysia Górniak, jazzmanka z krwi i kości, zafundowała słuchaczom ciekawą mieszankę stylistyczną, tak więc „Emotions” wypełniona jest groove’em, funky, dźwiękami soulu oraz popu. Ten niebanalny album z pewnością podbije serca miłośników jazzu, ale myślę, że nie tylko. Na uwagę zasługuje również praca sekcji rytmicznej oraz fortepianu, które nadają kompozycjom przestrzeni. Za te zabiegi odpowiedzialni byli Zdzisław Kalinowski (piano), Michał Grott (gitara basowa) oraz Przemek Knopik (perkusja).
Wyrafinowany kunszt gry słychać w zasadzie w każdym utworze. Brzmienia są dość zróżnicowane – od bardzo standardowych, typowo jazzowych nut granych na gitarze o przytłumionych tonach, do dość mocnych dźwięków na przesterach bardziej w stylu fusion. Krzysia Górniak to naprawdę wyjątkowa polska gitarzystka, która wykonuje swoją sztukę na najwyższym światowym poziomie.

– Magazyn Gitarzysta

Posłuchaj

Utwory z płyty Emotions Krzysi Górniak są dostępne m.in na YouTube oraz Spotify. Zapraszamy do przesłuchania całej playlisty.

Wywiady i Recenzje

,,Krzysia Górniak, jazzmanka z krwi i kości, zafundowała słuchaczom ciekawą mieszankę stylistyczną, tak więc Emotions wypełniona jest groove’em, funky, dźwiękami soulu oraz popu.”Magazyn Gitarzysta

Emotions | Gitarzysta

Emotions | Gitarzysta

Krzysia Górniak to najbardziej rozpoznawalna gitarzystka w Polsce. Jej pasją od wielu lat jest muzyka jazzowa. Ta utalentowana artystka nagrała niedawno swoją nową studyjną płytę „Emotions”. Jest to pełen jasnych barw obraz muzyczny w niezwykle subtelnej formie.

czytaj dalej
Emotions | Muzyka.pl

Emotions | Muzyka.pl

Muzyka bez słów nie zawsze cieszyła się powodzeniem. Niekiedy była nierozumiana. Muzyki takiej należy słuchać z wielkim wyczuleniem. Wymaga dużo skupienia. Więcej niż muzyka, która łączy się ze słowami. A może właśnie wtedy, kiedy nie słychać wokalu(…)

czytaj dalej
Poetka Gitary | Przegląd

Poetka Gitary | Przegląd

Miałam szczęście pracować pod kierunkiem Karla Ratzera. Taki nauczyciel jest bardzo potrzebny, pomaga wyklarować własną osobowość. Jeśli nie dzieje się nic nadzwyczajnego, naprowadza na oryginalne brzmienie, ale pomaga też pozostać sobą.

czytaj dalej