loader image

Informacje

BiografiaOferta

Koncerty

Krzysia Górniak jest aktywnie działającą gitarzystką i kompozytorem – dlatego nie dziwi ilość koncertów, jakie artystka gra na polskich i zagranicznych scenach jazzowych. Najlepszym, polecanym sposobem śledzenia wszystkich nadchodzących wydarzeń jest obserwowanie profilu Krzysi Górniak na Facebooku.

Biografia

Jako gitarzystka i kompozytorka Krzysia Górniak jest czynnym muzykiem od 1998 roku. Grała na wielu festiwalach i w wielu klubach jazzowych w Polsce i w Europie.

Krzysia Górniak wydała 7 płyt, których jest kompozytorem, aranżerem oraz producentem. Są to płyty: Tales (2002), Ultra (2004), Garden of Love (2008) nagrana z Szymonem Pejskim, Emotions (2009), Feelings (2012), Tribute to Nat King Cole (2015) stworzona wspólnie z Maciejem Miecznikowskim i Atom String Quartet, oraz najnowsza płyta: Moments (2016). Pat Metheny o pierwszej płycie „Tales” napisał:

„I have been listening to your CD – and you all sound really good on there! Nice blend between you and I think it is great that you seem to be working hard on trying to get your own group sound and concept happening!”

Współpraca z innymi muzykami

Krzysia Górniak współpracowała z wieloma znanymi muzykami. Wśród nich są między innymi: Kuba Badach, Ewa Mikulska, Szymon Pejski, Wojciech Gogolewski, Zdzisław Kalinowski, Andrzej Mikulski, Evangelos Tzimkas (Grecja), Paweł Pańta, Łukasz Makowski, Maciej Miecznikowski, Krzysztof Ścierański, Wojtek Pilichowski, Michał Grott, Grzegorz Grzyb, Marcin Jahr i Adam Lewandowski. Współtworzyła również zespoły: Event Horizon Misc oraz Garden of Love. Z ostatnich współpracy Krzysi Górniak z innymi artystami powstały: płyta o tytule Garden Of Love (z Szymonem Pejskim) oraz album Tribute to Nat King Cole (z Maciejem Miecznikowskim.

Teatr i Filharmonia

W 1995 r. Krzysia współpracowała z Orkiestrą Teatru Muzycznego Roma przy spektaklu Błękitny Zamek Romana Czubatego w reżyserii Jana Skotnickiego, zagrała ponad 100 spektakli. Obecnie bierze udział w różnych projektach i współpracuje z orkiestrami symfonicznymi i dyrygentami, zagrała m.in. z: Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach pod dyrekcją Maciej Tarnowskiego, Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka, Atom String Quartet, Barock Quartet.

International Songwriting Competition

Kompozycja Krzysi Górniak „Blue” z płyty „Ultra” w 2005 roku znalazła się w finale konkursu International Songwriting Competition. Jurorami międzynarodowego konkursu byli m.in. Tom Waits,  Joss Stone,  Sonny Rollins, Macy Gray, John Scofield czy Steve Vai, a na 15 tysięcy zgłoszeń do finału przeszło tylko 12 piosenek.

Sztuka i Filozofia

Krzysia Górniak uczyła się w szkołach muzycznych I i II stopnia. Ukończyła Liceum Plastyczne w Warszawie z tytułem Technika Wystawiennika oraz Wydział Jazzu w Szkole Muzycznej II na Bednarskiej w klasie gitary jazzowej. W 2000 r. Krzysia uzyskała stopień Magistra Wydziału Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim broniąc pracę na temat Johna Cage’a, a w 2003 roku – uzyskała stopień Magistra Sztuki na Wydziale Jazzu na Universiti für Musik und Darstellende Kunst (Uniwersytet Muzyczny i Sztuki Dramatycznej) w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej.

Aktualnie poza działaniami artystycznymi i projektami muzycznymi doktoryzuje się na Wydziale Nauk Humanistycznych (Uniwersytet Muzyczny w Warszawie).

Uczestniczyła w lekcjach i warsztatach z takimi muzykami, jak: Wayne Brasel, Wynton Marsalis, Mike Stern, Karl Ratzer, Susanne Weinert, John Abercrombie, Christian Rover, Garison Fewell, Bob Mintzer, Ron McClure, Billy Hart, Adam Nussbaum, Clarke Fischer.

Oferta koncertowa

Krzysia Górniak Quartet prezentuje nowoczesne i oryginalne oblicze jazzu. Zespół składa się ze wspaniałych osobowości – muzyków od lat cenionych na polskiej scenie jazzowej. Krzysia Górniak tworzy muzykę ilustracyjną, nasyconą subtelnymi emocjami, nastrajającą do przemyśleń. Jej kompozycje to muzyczne obrazy wspomnień i fragmenty z życia uchwycone w dźwiękach.  

Posłuchaj

Nagranie Sea Salt on My Lips z koncertu kwartetu Krzysi Górniak w warszawskim klubie jazzowym 12on14.

Aktualności

Krzysia Górniak jest aktywnie działającą gitarzystką i kompozytorką. Nie ustaje w komponowaniu, koncertowaniu, w doskonaleniu swojej techniki gry, ani w poszukiwaniach nowych inspiracji.

Utwory i Nagrania