loader image

Feelings

Feelings ℗ & © 2012 Krzysia Górniak

Informacje

Krzysia Górniak – gitara elektryczna, gitara akustyczna
Wojciech Gogolewski – fortepian, syntezator
Paweł Pańta – kontrabas elektryczny, gitara basowa
Artur Lipiński – perkusja

Aranżacja: Krzysia Górniak i Wojciech Gogolewski
Nagrania: Studio Chróst w Sulejówku 09/2012
Mix i master: Winicjusz Chróst – Studio Chróst
Produkcja: Krzysia Górniak

Recenzja Feelings:

Gitarzystka i kompozytorka Krzysia Górniak jest artystką o szerokich horyzontach. (…) Jej najnowsza płyta kręci się wokół lżejszych odmian jazzu, określanych mianem „smooth” – przynajmniej w tej stylistyce utrzymany jest „Purple Love”, pierwszy utwór albumu. Muzyka stopniowo ewoluuje – w kolejnych numerach artystka poszerza środki ekspresji. Całość nabiera bardziej jazzowego charakteru, co jest także zasługą pianisty Wojciecha Gogolewskiego. Jednak wszystko odbywa się w granicach jasno wytyczonych przez liderkę – klimat albumu przez cały czas pozostaje lekki, relaksowy.

„Feelings” (…) pozytywnie zaskakuje solidnością. Dotyczy to zarówno dopracowanych kompozycji, aranżacji, jak i gry gitarzystki – jej sola są melodyjne, płynne, wyrównane dynamicznie i brzmieniowo, wolne od pustej wirtuozerii, technicznie doskonałe.

Idealna płyta na lato. – Hi-Fi Muzyka Magazyn, recenzja Bochdana Chmury 

Posłuchaj

Utwory z płyty Feelings Krzysi Górniak są dostępne m.in na YouTube oraz Spotify. Zapraszamy do przesłuchania całej playlisty.

Recenzje

,,(…) melodyjne, płynne, wyrównane dynamicznie i brzmieniowo, wolne od pustej wirtuozerii, technicznie doskonałe.” – Hi-Fi Magazyn

Wywiad w Gitara i Bas

Wywiad w Gitara i Bas

Tak można to tak ująć. Dla mnie muzyka jest kolorowa. Różnego typu utworu mają różne odcienie. Płyta „Tales” wiązała się z konkretnymi przeżyciami i uczuciami i dlatego nazywa się „Tales”, bo są to opowieści z życia, jakieś historie, takie też są tytuły i opisy na płycie.

czytaj dalej
Wywiad w Gitara i Bas

Wywiad w Gitara i Bas

Zajmuję się wieloma dziedzinami sztuki, lecz wszystkie one uzupełniają się i nakładają na siebie. Nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, że jakaś z tych dziedzin pasjonuje mnie bardziej, wymagają one po prostu różnego typu aktywności. Wydaje mi się, że…

czytaj dalej
Wywiad w Jazz Forum

Wywiad w Jazz Forum

Nigdy nie zastanawiałam się dlaczego jazz zdominowany jest przez mężczyzn. Nie interesowało mnie czy słucham gitarzystki czy gitarzysty, ważne było, czy muzyka jaką grają jest interesująca i na dobrym poziomie. Trzeba mieć bardzo silną osobowość, by wytrwać przy muzyce.

czytaj dalej