loader image

Tales

Neubau Studio Graz, 2002

Informacje

Krzysia Górniak – gitara akustyczna i elektryczna
Evangelos Tzimkas – gitara basowa
Mikko Iivannainen – gitara elektryczna (4, 5, 6, 7)
Bairam Istrefi Jr. – perkusja (4 – 7, 9), perkusjonalia (2, 8)
Marc Vogel – perkusja (1,2, 3, 8)
Jorg Micula – perkusjonalia (3, 7)

Aranżacja – Krzysia Górniak i Evangelos Tzimkas (Gr).
Produkcja Krzysia Górniak
Nagranie i mix Heimo Knopper, Neubau Studio Graz (A)
Autor obrazu okładki: Krzysia Górniak

Pat Metheny o płycie Tales:

,,I have been listening to your CD (Tales) – and you all sound really good on there! Nice blend between you and I think it is great that you seem to be working hard on trying to get your own group sound and concept happening!

Posłuchaj

Utwory z płyty Tales Krzysi Górniak są dostępne m.in na YouTube oraz Spotify. Zapraszamy do przesłuchania całej playlisty.

Wzmianki w prasie

Projekt, któremu na imię „Tales”, narodził się w roku 1998 w Austrii. Powołali go do życia muzycy z różnych krajów Europy, którzy spotkali się podczas studiów na wydziale jazzu przy Uniwersytecie Muzycznym i Sztuki Dramatycznej w Grazu. Kluczowe role odgrywają w nim: Krzysztofa Górniak – olsztynianka od dziesiątego roku życia grająca na gitarze oraz Evangelos Tzimkas – gitarzysta basowy pochodzący z Grecji.(…)P.Psikuta, Jazz Forum 2002

Wywiad w Gitara i Bas

Wywiad w Gitara i Bas

Tak można to tak ująć. Dla mnie muzyka jest kolorowa. Różnego typu utworu mają różne odcienie. Płyta „Tales” wiązała się z konkretnymi przeżyciami i uczuciami i dlatego nazywa się „Tales”, bo są to opowieści z życia, jakieś historie, takie też są tytuły i opisy na płycie.

czytaj dalej
Wywiad w Gitara i Bas

Wywiad w Gitara i Bas

Zajmuję się wieloma dziedzinami sztuki, lecz wszystkie one uzupełniają się i nakładają na siebie. Nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, że jakaś z tych dziedzin pasjonuje mnie bardziej, wymagają one po prostu różnego typu aktywności. Wydaje mi się, że…

czytaj dalej
Wywiad w Jazz Forum

Wywiad w Jazz Forum

Nigdy nie zastanawiałam się dlaczego jazz zdominowany jest przez mężczyzn. Nie interesowało mnie czy słucham gitarzystki czy gitarzysty, ważne było, czy muzyka jaką grają jest interesująca i na dobrym poziomie. Trzeba mieć bardzo silną osobowość, by wytrwać przy muzyce.

czytaj dalej