23.06.2016
KRZYSIA GÓRNIAK
QUARTET


19:00-22:00  |  Mazowiecki Instytut Kultury, Elektoralna 12, 00-139 Warszawa  Swing Club – koncert prowadzi Adam Ferch  |  Bilety: 18 zł

Krzysia Górniak, znana i ceniona gitarzystka jazzowa, jest w trakcie pracy nad nowym albumem: Moments. W trakcie czerwcowego koncertu z cyklu Swing Club zaprezentowany zostanie ten autorski materiał, mimo iż w postaci płyty ukaże się dopiero jesienią.

W tym prawykonaniu Krzysi Górniak towarzyszyć będą kreatywni muzycy: kontrabasista – Łukasz Makowski i perkusista – Marcin Jahr. Gościnnie wesprze ich również pianista – Zdzisław Kalinowski. W pracy nad nową płytą, muzycy z jednej strony czerpią z pozyskanego już doświadczenia muzycznego w zakresie klasyki, jazzu i innych gatunków, a z drugiej – dążą do odkrywania nowych przestrzeni dźwiękowych. Brzmienie zespołu nawiązuje do stylistyki monachijskiej wytwórni płytowej ECM. To nowoczesne europejskie granie – artyści dzięki podróżom i wykształceniu na międzynarodowych uczelniach (Norwegia, Austria) realizują muzykę na wielu odrębnych płaszczyznach. Krzysia Górniak wnosi do brzmienia zespołu wyjątkowy koloryt, jej delikatność i kobiecość w połączeniu z niezwykłą biegłością muzyczną jest unikatem na światowym rynku. Zapraszamy na koncert!

Mazowiecki Instytut Kultury

Elektoralna 12, 00-139 Warszawa

Share This