10.06.2017 KRZYSIA GÓRNIAK QUARTET MOMENTS

20:00-23:00  |  Klub Harenda, Krakowskie Przedmieście 4/6, 00-333 Warszawa Koncert promujący płytę Moments  |  Wstęp: 30 zł
10 czerwca 2017 roku Kwartet Krzysi Górniak w składzie: Krzysia Górniak  (gitara), Zdzisław Kalinowski (fortepian, syntezator), Łukasz Makowski (kontrabas, gitara basowa), Grzegorz Grzyb (perkusja) zagra koncert promujący płytę Moments w Klubie Harenda na Śródmieściu.

Krzysia Górniak o płycie Moments: „Moments” to wspomnienia, fragmenty z życia uchwycone w dźwiękach. To muzyka ilustracyjna, nasycona emocjami, nastrajająca do przemyśleń intelektualnych. Kompozycje zarejestrowane na płycie to ostatnie pół roku mojego życia, choć znajdują się tam, także starsze tematy wykonywane przeze mnie od lat. Część materiału napisana została na kwartet jazzowy, część na trio, gram też dwa utwory na gitarze akustycznej, co stanowi pewnego rodzaju nowość. Płyta charakteryzuje się spójnością, można jej wielokrotnie słuchać, działa dość kojąco i relaksuje. Chociaż zawiera utwory o dynamicznym przebiegu, to jednak dominują melodyjne tematy i wirtuozowskie partie solowe. Brzmienie zespołu nawiązuje do stylistyki ECM, to nowoczesne europejskie granie.

Klub Harenda

Krakowskie Przedmieście 4/6,

00-333 Warszawa

Share This