Emotions (2009)

KRZYSIA GÓRNIAK

Emotions (2009) Krzysia Górniak

Krzysia Górniak – gitara elektryczna, gitara akustyczna
Zdzisław Kalinowski – fortepian, syntezator
Michał Grott – gitara basowa
Przemek Knopik – perkusja

1. Emotions – K. Górniak
2. Lullaby – K. Górniak
3. Visions – K. Górniak
4. City Power – M. Grott
5. Circulations – K. Górniak
6. Motions – K. Górniak
7. Imaginations – M. Grott
8. Friendship – K. Górniak
9. Sunny – K. Górniak

(P) & (C) 2009 Diuna Club. All rights reserved.

Aranżacja K. Górniak, Z. Kalinowski, M. Grott, P. Knopik
Nagrania Studio Chróst w Sulejówku 2008
Mix i master Winicjusz Chróst – Studio Chrost
Produkcja Krzysia Górniak
Dystrybucja: Fonografika, Inżynierska 6, 03-422 Warszawa fonografika@fonografika.pl  |  www.fonografika.pl.

Recenzja Michała Pakulskiego (Magazyn Gitarzysta): 

Krzysia Górniak to najbardziej rozpoznawalna gitarzystka w Polsce. Jej pasją od wielu lat jest muzyka jazzowa. Ta utalentowana artystka nagrała niedawno swoją nową studyjną płytę „Emotions”. Jest to pełen jasnych barw obraz muzyczny w niezwykle subtelnej formie. Oczywiście nowy krążek nie jest pozbawiony energii, zawiera ponadto wiele pozytywnych wibracji oraz miłych dla ucha harmonii. Krzysia Górniak, jazzmanka z krwi i kości, zafundowała słuchaczom ciekawą mieszankę stylistyczną, tak więc „Emotions” wypełniona jest groove’em, funky, dźwiękami soulu oraz popu. Ten niebanalny album z pewnością podbije serca miłośników jazzu, ale myślę, że nie tylko. Na uwagę zasługuje również praca sekcji rytmicznej oraz fortepianu, które nadają kompozycjom przestrzeni. Za te zabiegi odpowiedzialni byli Zdzisław Kalinowski (piano), Michał Grott (gitara basowa) oraz Przemek Knopik (perkusja).

Wyrafinowany kunszt gry słychać w zasadzie w każdym utworze. Brzmienia są dość zróżnicowane – od bardzo standardowych, typowo jazzowych nut granych na gitarze o przytłumionych tonach, do dość mocnych dźwięków na przesterach bardziej w stylu fusion. Krzysia Górniak to naprawdę wyjątkowa polska gitarzystka, która wykonuje swoją sztukę na najwyższym światowym poziomie.

POSŁUCHAJ

Krzysia Górniak, jazzmanka z krwi i kości, zafundowała słuchaczom ciekawą mieszankę stylistyczną, tak więc Emotions wypełniona jest groove’em, funky, dźwiękami soulu oraz popu. – Magazyn Gitarzysta